Hi, How Can We Help You?
  • E-mail: info@superozon.sk

Blog

16 októbra, 2020

Dezinfekcia auta je dôležitá. Čo znamená ozónovanie klímy?

Ako sa staráte o svoje motorové vozidlo? Vnímate ho ako prostriedok, ktorý má slúžiť vám a nie opačne? Alebo je predmetom vašej neutíchajúcej vášne a doživotnej lásky? Pokiaľ patríte do druhej skupiny majiteľov áut, predpokladáme, že o nevyhnutných a žiadúcich krokoch pravidelnej údržby by ste s nami vedeli diskutovať dlhé hodiny. To však neznamená, že nasledujúce riadky nemôžu byť užitočné aj pre vás. Keďže čistenie ozónom (nazývané aj ako ozónovanie) je relatívne novou metódou dezinfekcie, všetkým vodičom odporúčame, aby si tento článok čítali pozorne. Takže, poďme sa pozrieť na to, prečo sa čistenie klímy ozónom stáva čoraz populárnejším.

Čo je ozón?

Ak by sme to chceli vysvetliť ľudovo, ozón je to, čo vo vzduchu cítite po poriadnej letnej búrke. Dýcha sa vám ľahšie a všetko vonia po čerstvosti. V skutočnosti je to plyn, ktorý sa nachádza v prírode. V súčasnosti sa využíva aj ako dezinfekčný prostriedok, a je stále populárnejší, pretože vírusy, baktérie, plesne, roztoče a zápach odstraňuje s 99,9% účinnosťou. Nezanecháva po sebe žiadny odpad, neobsahuje žiadnu chémiu a je šetrný voči životnému prostrediu – veď sám pochádza z prírody.

Prečo je čistenie klímy dôležité?

Máme 2 hlavné argumenty. Prvý dôvod je rovnaký ako pri dezinfekcii životného prostredia po znečistení, čo je v podstate spôsob prevencie ochorení a rôznych zdravotných problémov. Na tento úkon by mali myslieť alergici a rodičia malých detí ešte častejšie. Filter klímy sa rýchlo zanesie špinou, a to aj vtedy, ak ju nepoužívate. No okrem zdravia vás a vašich spolucestujúcich ide aj o zdravie vášho motorového vozidla. Nemali by ste to zanedbávať, okrem čistenia alebo výmeny filtra myslite aj na odstránenie drobných škodlivých mikroorganizmov, ktoré sa dokážu zachytiť na rôznych povrchoch, no lietajú aj vo vzduchu.

Kedy je čistenie klímy žiadúce:

  • ak po jej spustení v aute cítite nepríjemný zápach (aj keď ten postupne zmizne),
  • po intenzívnom používaní klímy, čiže po letnej sezóne,
  • pred letnou sezónou, čiže na jar.

Ako ozón dezinfikuje klímu?

Veľmi jednoducho, rýchlo a účinne. Znie to ako nejaký reklamný slogan a hľadáte za tým nejaký háčik? Nuž, hľadajte ďalej, ale asi nič nenájdete. Ozónovanie klímy v aute trvá približne 30 sekúnd pomocou externého generátora, a nevyžaduje žiadny mechanický zásah. Nezanecháva po sebe žiadny odpad, len kyslík, a po dôkladnom vyvetraní auta (približne 10 minút) sa už aj môžete vybrať na jazdu plnú čistoty a vône čerstvého vzduchu.

Keď už sme pri vôňach, používate osviežovače vzduchu? Odporúčame vám zabrániť zápachu skôr menej škodlivou a najmä účinnou metódou. Áno, narážame na ozón. Ten totiž nepríjemný vzduch neprekrýva ako „voňavka“, ale dokáže ho aj dlhodobo odstrániť. Okrem toho, ako sme to už spomenuli vyššie, neobsahuje žiadne chemikálie, čiže nemusíte mať obavy ani vtedy, ak vám pravidelnú spoločnosť v aute robí malé dieťa.

Zhrnutie

Ako vidíte z vyššie uvedených informácií, naozaj nemáte čo stratiť, skôr získať. Pravidelné starostlivosť o vozidlo vám ušetrí veľa času a peňazí, no tá správna údržba má aj pozitívne vedľajšie efekty v podobe ďalších výhod. Ozónovanie zaraďujeme práve do tejto kategórie.

Po prečítaní tohto článku sa už asi celkom dobre orientujete v tom, čo v skutočnosti táto nová metóda dezinfekcie so zaujímavým názvom znamená. Poďme si teda zrekapitulovať, aké sú tie najväčšie výhody čistenia klimatického zariadenia ozónom:

  • prebieha bez mechanického zásahu do vozidla,
  • okrem dezinfekcie samotnej klímy je aplikovateľné na celý interiér auta,
  • prebieha bez použitia akýchkoľvek chemikálií,
  • ide o ekologickú metódu dezinfekcie,
  • zabíja škodlivé mikroorganizmy a odstráni zápach s 99,9% úspešnosťou,
  • vďaka plynnému skupenstvu sa dostane aj na zdanlivo neprístupné miesta.

Zdroj fotiek: PEXELS